Aukštadvario RP ekspozicija

2012.11.13

Realizavom tokį projektėlį – pasidalinsiu.

RP lankytojų centrai eiliniam žmogui yra kažkas panašaus į valstybinius, taigi nekomercinius TIC`us su parko administravimo ir priežiūros funkcijomis. Pastaraisiais metais gana daug jų buvo atnaujinti, tad ir man teko šiek tiek darbo – suprojektuoti ir įrengti, kartu su Ekspobaltos komanda.

Svarbiausiu dalyku laikiau funkciją: kad keliautojai galėtų kuo greičiau susipažinti su įdomiausiomis vietomis apylinkėse. Dėl to centriniu daiktu tapo didelis turistinių maršrutų žemėlapis su integruotu terminalu. Taip pat buvo reikalinga atokvėpio erdvė ir keletas žaidimų vaikams, kol derinami maršrutai. Ir aišku, kuo daugiau informacijos besidomintiems ar šiaip nuobodžiaujantiems:

  • žaidimas – mozaika, kuriame per stiklą su magnetiniu “antspaudu” dėliojamas LDK žemėlapis, po kaladėlėmis atidengiant trumpus padavimus.
  • vartomi kalneliai – daubos, iliustruojantys reljefo turtingumą.
  • pora terminalų apie kultūrą ir gamtą.
  • istorinių įvykių chronologinė schema akmenėlių pavidalu.

Akmenėliai ir karietos dominuoja todėl, kad parko identitetas susijęs su “karališkuoju vieškeliu” – vienu svarbiausių LDK laikų kelių.

Man didžiausią įspūdį padarė faktas, kad Aukštadvario apylinkėms būdingi didžiausi Lietuvoj reljefo perkričiai – kontrastai tarp kalvų ir daubų. Iš čia ir gimė bangų bei pusmėnulių motyvai.

Daug kas pavyko, daug kas – ne, tačiau iš esmės džiaugiuosi šitais lankytojų centrų atsinaujinimais.

 

 

Peremen! Change!*

2012.01.01
 
* norėti reikia apgalvotai, nes norai pildosi

Tai viena mano mėgiamų išminčių, kurią prisiminti privertė ore.lt publikuota Arnoldo Blumberg ir Miglės Bareikytės metų politinių įvykių apžvalga. Puikus tekstas, ypač todėl, kad daug kam labai pritariu, ir daug kam – visiškai ne. Privertė pasijusti politine būtybe :)

Dėl to jums necituosiu, siūlau patiems paskaitinėti, paklausyti Kino dainos straipsnio pabaigoje, ir paskui būtinai pažiūrėti, kaip pokyčius supranta South Parko gyventojai.

 

Apie erdvės kūrimo pojūčius

2011.02.26

Pagal W.Meisenheimer „Choreography of the Architectural Space. The disappearance of Space in Time“* ir asmenines patirtis.

Semiotika moko, kad reikšmė gimsta iš skirtumų. Nedideli skirtumai atveria nedidelius plyšelius, kuriuose reikšmė įsispraudžia užimdama visą laisvą erdvę, pati įgaudama to plyšelio formą. Labai skirtingi dalykai geba atverti prarajas, į kurias gali sukristi daugybė skirtingų reikšmių ir ištisų interpretacijų, niekada iki galo tos tuštumos neužpildančių.

Toliau »

pažiūrėkit THX-1138

2010.07.31

THX-1138Tai George Lucas`o šedevras sukurtas dar prieš popsinius žvaigždžių karus.
Sci-fi distopinis trileris, kurį žiūrint lengvai grimzti į ramią meditaciją: maniakiškai balta šviesa, nuolatinis erdvės išskydimas į „niekur“ ir jokio tiesmuko teksto. Net pasipriešinimo „policijai“ scena panašesnė į choreografijos etiudą. Toliau »

Keliaujančios bibliotekos idėja

2010.05.29

Turiu seną mintį leisti knygoms keliauti per rankas, pvz. tokiomis naudojimo sąlygomis, nurodytomis ant nedidelio lipduko:

Knygos keliaujamos raizgytų visai įdomius socialinius saitus, tad galėtų su savimi nešti ir įvairius skaitytojų pastebėjimus. Kaip tai padaryti dar nesu tikras, tad norėtųsi ir jūsų nuomonės.
Toliau »

Tešmenėlis

2010.05.11

Paprasčiausiai senoji dušo galva išlakstė dalimis (galbūt dėl nukalkinimo acte), o naujos visai nepigios, tad po savaitės prausimosi banalia šlangos srove buvo išrastas toks tešmenėlis…

Toliau »

Flattr – sociali atlyginimo kūrėjams sistema

2010.05.03


Galiu įvardinti dvi man svarbias interneto turinio revoliucijos – RSS ir wikipedijos atsiradimą. Būtent jų dėka dažniau skaitau tai ką noriu skaityti. Labai tikiuosi kad aušta trečiasis pokytis – mikromokėjimų atsiradimas.

Esmė – kad skaitytojas/vartotojas skiria po minimalią sumą (nuo 2€) mėnesiui, ir visą ją išdalina patikusio turinio internete kūrėjams. Centukai mėnėsio gale paskirstomi patikusiems autoriams lygiomis dalimis. Kažką paskyręs kitiems, įgyji teisę gauti mažytes padėkas už savo turinį.
Aš nedvejodamas įmečiau tuos 10lt į savo paypal sąskaitą – nes taip galėsiu padėkoti tiems nedaugeliui, kuriantiems gerus dalykus interneto šiukšlyne – ir galbūt sulauksiu iš jų dar geresnės kokybės.

Toliau »