Aukštadvario RP ekspozicija

Realizavom tokį projektėlį – pasidalinsiu.

RP lankytojų centrai eiliniam žmogui yra kažkas panašaus į valstybinius, taigi nekomercinius TIC`us su parko administravimo ir priežiūros funkcijomis. Pastaraisiais metais gana daug jų buvo atnaujinti, tad ir man teko šiek tiek darbo – suprojektuoti ir įrengti, kartu su Ekspobaltos komanda.

Svarbiausiu dalyku laikiau funkciją: kad keliautojai galėtų kuo greičiau susipažinti su įdomiausiomis vietomis apylinkėse. Dėl to centriniu daiktu tapo didelis turistinių maršrutų žemėlapis su integruotu terminalu. Taip pat buvo reikalinga atokvėpio erdvė ir keletas žaidimų vaikams, kol derinami maršrutai. Ir aišku, kuo daugiau informacijos besidomintiems ar šiaip nuobodžiaujantiems:

  • žaidimas – mozaika, kuriame per stiklą su magnetiniu “antspaudu” dėliojamas LDK žemėlapis, po kaladėlėmis atidengiant trumpus padavimus.
  • vartomi kalneliai – daubos, iliustruojantys reljefo turtingumą.
  • pora terminalų apie kultūrą ir gamtą.
  • istorinių įvykių chronologinė schema akmenėlių pavidalu.

Akmenėliai ir karietos dominuoja todėl, kad parko identitetas susijęs su “karališkuoju vieškeliu” – vienu svarbiausių LDK laikų kelių.

Man didžiausią įspūdį padarė faktas, kad Aukštadvario apylinkėms būdingi didžiausi Lietuvoj reljefo perkričiai – kontrastai tarp kalvų ir daubų. Iš čia ir gimė bangų bei pusmėnulių motyvai.

Daug kas pavyko, daug kas – ne, tačiau iš esmės džiaugiuosi šitais lankytojų centrų atsinaujinimais.

 

 

Atsiliepti:

pridėti paveikslėlį