Flattr – sociali atlyginimo kūrėjams sistema


Galiu įvardinti dvi man svarbias interneto turinio revoliucijos – RSS ir wikipedijos atsiradimą. Būtent jų dėka dažniau skaitau tai ką noriu skaityti. Labai tikiuosi kad aušta trečiasis pokytis – mikromokėjimų atsiradimas.

Esmė – kad skaitytojas/vartotojas skiria po minimalią sumą (nuo 2€) mėnesiui, ir visą ją išdalina patikusio turinio internete kūrėjams. Centukai mėnėsio gale paskirstomi patikusiems autoriams lygiomis dalimis. Kažką paskyręs kitiems, įgyji teisę gauti mažytes padėkas už savo turinį.
Aš nedvejodamas įmečiau tuos 10lt į savo paypal sąskaitą – nes taip galėsiu padėkoti tiems nedaugeliui, kuriantiems gerus dalykus interneto šiukšlyne – ir galbūt sulauksiu iš jų dar geresnės kokybės.

Kažką panašaus valstybė galėtų įdiegti vietoj tuščios laikmenos mokesčio. Tačiau simptomiška, natūralu ir gal net teisinga kad pirmi šią sistemą pradeda diegti švedų Piratų Partijos nariai.

Registruokitės!


4 komentarai apie “ Flattr – sociali atlyginimo kūrėjams sistema ”

 1. ropolas:

  Reikės užsiregistruoti, visai buvau pamiršęs apie šį projektą. Jei paplistų tai taptų tikrai geru reiškiniu, kuris tikiuosi keltų ir turinio kokybę. Gal atsiras vienas kitas profesionalus projektas išvis be reklamos, gyvenantis vien iš tokių dovanų.

 2. :

  kažkodėl gavau dar vieną invite-code. Pasiimkit kas norit: 4fd00b0d41a9bd958

 3. ropolas:

  Pasivogiau.

 4. :

  Gavau dar tris pakvietimus. Jei domina – pasisakykit.

Atsiliepti:

pridėti paveikslėlį