Keliaujančios bibliotekos idėja

Turiu seną mintį leisti knygoms keliauti per rankas, pvz. tokiomis naudojimo sąlygomis, nurodytomis ant nedidelio lipduko:

Knygos keliaujamos raizgytų visai įdomius socialinius saitus, tad galėtų su savimi nešti ir įvairius skaitytojų pastebėjimus. Kaip tai padaryti dar nesu tikras, tad norėtųsi ir jūsų nuomonės.

1. Knygos gale įklijuoti kišenę pastaboms ir nelįsti į internetą
Labiausiai tame patinka tikrumas. Jokio interneto yra gėris. Trūkumas – kad žmonės nesužinos apie kitas klaidžiojančias knygas, negalės sužinoti pas ką jos yra. Jei norės paleisti kelionen savo knygą, turės susikurti savo lipdukus (kas gal ir nėra blogai).

2. Sukurti vietą internete
Privalumas – kad atsirastų klajojančios bibliotekos „kartoteka“ – būtų aišku kiek ko keliauja, iš ko galima gauti paskaityti. Būtų iš kur parsisiųsti lipdukų, tad procesas lengviau plistų.
Bet virtualumas truputį erzina, reikia įdėti darbo, yra šiek tiek išlaidų domenui. Žmonės nemėgstą wikių, o kitų variantų nelabai įsivaizduoju.

Ką jūs manot?


5 komentarai apie “ Keliaujančios bibliotekos idėja ”

 1. Emilis Dambauskas:

  Manau, kad tai geniali idėja :-)

  Lipduką-licenziją reikėtų geriau pramąstyti, kad gautųsi ne silpniau už kokį GPL ir sunkiai nunaikinamas.

  Į internetą reikia bent smulkiai įlįsti — su aprašymu ir lipduku.

  Domenus paremčiau, jei rimtai pasiaiškintum ar tokio reiškinio pasaulyje dar nėra :-)

 2. :

  Pakalbėjęs su žmonėm sužinojau apie tokį BookCrossing ir Mint vinetu skaityklą Vilnaus centre. Jie veikia labai panašiu principu – knygos tiesiog paliekamos viešose vietose. Kiekviena knyga turi po ID numerį, pagal kurį informacija renkama į internete.

  Visgi manau kad mano idėja verta bandymo. Pirmiausia todėl, kad knygos keliautų per motyvuotų skaitytojų rankas – tų, kurie nori skaityti ir sutinka knygą siųsti toliau. Vadinasi pusvertės ir pamestinukės čia cirkuliuotų prastai, o geros knygos turėtų nukeliauti toliau nei bookcrossing`u.

  Ačiū Emili už paramą. Registravimo internete galimybė tikrai svarbi, ir matyt greičio dėlei bandysiu ją vystyti pats. Dėl lipduko „Licenzijos“ manau kad mano variantas visai geras, nes kalbėti teisine kalba čia nėra prasmės, o moraliniam įpareigojimui to pakanka. Bet lipdukai puikiausiai gali vystytis, po truputį keisdami žaidimo taisykles, pvz. pridedant kad „2012m birželį knyga turi grįžti pas savininką“.

 3. Marijus Širvinskas:

  Esu jau taip paleidęs vieną romaną “Aklumas”. Kaži kuriose jis dabar rankose?

 4. SilverWoof:

  Gera mintis :)

 5. CandyCactus:

  suzinojau apie tavo minti, pasakodama savo – gal jungiam pajegas, ar ka? nera net globaliu mastu pakankamai geros sistemos, o reiktu gi..!

Atsiliepti:

pridėti paveikslėlį